Pompy ciepła

Od kilku lat stale przybywa zwolenników pozyskiwania energii ze źródeł naturalnych. Jest to rozwiązanie ekologiczne, wydajne, a przy odpowiednim doborze urządzenia – bardzo opłacalne. Bardzo popularne jest montowanie pomp ciepła, które w niedalekiej przyszłości mogą być wykorzystywane w większości budowanych budynków.

Urządzenia te pobierają energię niskotemperaturową (z wody, powietrza lub ziemi), a następnie, podgrzewają ją do odpowiedniej temperatury i dostarczają do źródła odbioru. Pompa cieplna wykorzystuje naturalne pokłady energii i pobiera z nich ciepło. Jest to metoda coraz bardziej efektywna i w konsekwencji bardzo opłacalna, ponieważ pozwoli na oszczędność niemałych pieniędzy w skali roku lub wyższej – redukcja kosztów może wynieść (przy odpowiednich warunkach) nawet 75%. Pozwolą nie tylko na ogrzewanie powietrza w obiektach, ale również i instalacji hydraulicznej, ogrzewając wykorzystywaną wodę.

Oprócz kwestii czysto ekonomicznych, niebagatelna jest także ekologiczność pomp ciepła, które są źródłami energii zupełnie przyjaznymi dla środowiska naturalnego. Nie „śmiecą” okolicy dymnymi substancjami szkodliwymi ani nie produkują popiołu. Nie wykorzystują także żadnego paliwa, oprócz tego naturalnie „zamkniętego” w wodzie, ziemi lub powietrzu.
pompa ciepła
pompa ciepła
Pompy mogą pobierać ciepło z różnych, dolnych źródeł energii, takich jak:
  • Woda – korzystając ze źródeł gruntowych możemy uzyskać bardzo wydajną instalację. Wymagane są jednak odpowiednie tereny, na których znajduje się budynek.
  • Powietrze – instalacja ta jest bardzo często wybierana z powodu mniejszej inwazyjności prac (nie potrzeba wykonywać głębokich wykopów i odwiertów. System ten może znajdować się częściowo na zewnątrz lub w całości wewnątrz budynku i często wybierany jest do podgrzewania wody użytkowej.
    Nie tylko jest wykorzystany do grzania ciepłej wody użytkowej lecz także zastępuje tradycyjne systemy grzewcze na paliwa stałe ( węgiel, gaz,olej opałowy) Nowoczesne powietrzne pompy ciepła są na tyle sprawne że wykorzystują ciepło nawet przy -25stopniach Celsjusza nie włączając grzałek które oczywiście mają w zestawie, a przy założeniu instalacji fotowoltaicznej rachunki za ogrzewanie oraz cały zużyty w domu prąd może zamknąć się w okolicach 30zł co 2miesiące.
    Oczywiście korzystając z usług Naszej firmy przy montażu pompy ciepła można uzyskać rabat na zestaw fotowoltaiczny oraz dotacje.
  • Ziemia – system montowany jest ok. 1,5m pod ziemią, poniżej strefy zamarzania. Istotnym czynnikiem jest jakość ziemi – suche tereny gorzej przechowują energię od wilgotnych. Instalacja ta wiąże się także z montażem specjalnego kolektora.
Jak widać, pompy ciepła występują w wielu różnych rodzajach. Zachęcamy do kontaktu – odpowiednio doradzimy, jakiego typu urządzenie będzie najlepsze i najkorzystniejsze w Państwa przypadku.

KONTAKT

DANE TELEADRESOWE

PowerGreen
NIP: 5491969901
ul. Budowlanych 21/4
32-600, Oświęcim
kontakt@powergreen.com.pl
tel. 504 292 919
tel. 517 372 218

Masz pytanie?

Napisz do nas