Fotowoltaika

OFERTA instalacji fotowoltaicznych SPRZEDAŻ ORAZ MONTAŻ KOLEKTORÓW SŁONECZNYCH

Działanie systemu fotowoltaicznego jest stosunkowo proste. Ogniwa fotowoltaiczne zawarte w panelach słonecznych pod wpływem energii słonecznej podlegają tzw. efektowi fotowoltaicznemu, w wyniku którego powstaje prąd stały. Za pomocą inwertera (falownika) zostaje on przekształcony na prąd zmienny o parametrach elektrycznych odpowiadających sieci publicznej.

Prąd z inwertera ma nieznacznie większą częstotliwość co powoduje „wypychanie” prądu z sieci i wykorzystanie w pierwszej kolejności prądu z instalacji PV. Nadmiar prądu, którego w danej chwili nie wykorzystujemy jest „odsprzedawany” poprzez licznik dwukierunkowy. Jeżeli wykorzystujemy więcej prądu niż produkujemy niedobór jest „dobierany” z sieci publicznej.

oferta
Jak działa licznik dwukierunkowy?

Licznik dwukierunkowy zlicza energię elektryczną wyprodukowaną w instalacji PV oraz pobraną z sieci. Przy rozliczeniu energii elektrycznej netto (net metering) różnica pomiędzy energią elektryczną zużytą i wprowadzoną do sieci ,będzie rozliczana w okresie półrocznym.

Czy potrzebna jest modyfikacja instalacji elektrycznej przy montażu systemu fotowoltaicznego?

Nie jest potrzebna zmiana instalacji elektrycznej. System PV wpinamy do już istniejącej instalacji, najczęściej w skrzynkę rozdzielczą. Funkcjonalność sieci elektrycznej jest zachowana z tą różnica, że posiadamy dodatkową mikroinstalację do produkcji prądu. W zależności od inwertera (jednofazowy, trójfazowy) zasilamy jedną bądź trzy fazy.

Rozróżniamy dwa rodzaje systemów solarnych - sieciowy oraz autonomiczny. System fotowoltaiczny sieciowy składa się z paneli słonecznych, inwertera oraz konstrukcji mocującej. Zamiana prądu stałego płynącego z paneli fotowoltaicznych na prąd zmienny obecny w gniazdkach elektrycznych następuje przy pomocy inwertera. Taki prąd wykorzystywany jest przez gospodarstwo domowe. Nadmiar energii elektrycznej "odsprzedawany" jest poprzez licznik dwukierunkowy do sieci publicznej. Zaletą systemu sieciowego jest wynikająca z podłączenia do sieci publicznej całodobowa dostępność prądu, bez ograniczeń, w nocy pobieramy prąd z sieci publicznej. Brak akumulatorów czyni to rozwiązanie tańszym. Możliwość rozliczenia netto (net metering) lub taryf gwarantowanych po wejściu ustawy OZE oraz ciągle rosnące ceny prądu powoduje, że jest to dobra inwestycja długoterminowa.

oferta
Zyski z mikroinstalacji fotowoltaicznych

Według danych GUS, średnie zużycie energii elektrycznej w gospodarstwie domowym wynosi 2 226 kWh. W takim przypadku, w rocznym rozrachunku, instalacja Fotowoltaicznao mocy 3kW (produktywność 2 971kWh) pokryłaby zapotrzebowanie na energię elektryczną oraz pozwoliła na odsprzedaż wyprodukowanych nadwyżek.

Dotychczasowe roczne koszty gospodarstwa za energię elektryczną były na poziomie około 1 380 złotych (przyjmujemystawkę 0,62pln za kWh, chociaż wg GUS średnia stawka to ponad 0,64zł).Przy własnej instalacji fotowoltaicznej, oszczędność to w pierwszej kolejności zmniejszenie rachunku za energię z sieci. W polskim klimacie miesięczne uzyski energii różnią się, dlatego w kalkulacji bezpiecznie przyjmiemy, że 60% wyprodukowanej energii (1 335,6 kWh) będzie przeznaczone na własny użytek. To oznacza oszczędność w wysokości 828 złotych rocznie. Nasz rachunek od dostawcy energii spada więc do 552 złotych. Pozostała wyprodukowana energia (860,24kWh) będzie odsprzedawana do sieci energetycznej. Obecnie stawka, za jaką odkupywana jest 1 kWh wynosi 0,16 złotych. Czyli roczny dochód to 137,64 złotych (opodatkowany19%).

Przy 8-letnim kredycie, całkowite wydatki netto związane z inwestycją (spłata kredytu pomniejszona o ww. oszczędności) wyniosą około 3250 złotych. W 9-tym roku inwestycja zacznie przynosić zysk netto. W ciągu 25 lat użytkowania.instalacja 3kWp przyniesie nam dochód na poziomie 26 tysięcy złotych.

Nawet 3 miesiące darmowej energii w ciągu roku!
Budujemy instalacje fotowoltaiczne od podstaw
Kolektory płaskie to pierwsze modele ale nie znaczy to że najgorsze. W wielu sytuacjach jest to rozwiązanie najbardziej optymalne. W praktyce jest to zaizolowany płaski grzejnik często pokryty specjalną warstwą absorpcyjną tzw. selektywną która dzięki unikalnym właściwością ma mniejszy współczynnik emisji niż absorpcji.
Kolektory próżniowe to urządzenia w których jako izolator zastosowano próżnię. Ze względu na różnicę ciśnień i warunki technologiczne mają zazwyczaj formę szklanych rur. Są bardzo wydajne i osiągają maksymalną moc przy gorszych warunkach słonecznych. Rury szklane są pokryte warstwą selektywną.
Kolektor słoneczny wraz z całą instalacją jest dosyć drogim urządzeniem, dlatego też aby cała instalacja działała niezawodnie i przez długi czas niezbędne jest prawidłowe zamontowanie kolektora, rur, zasobnika i osprzętu. Nasz ekipa wykonała już kilka set instalacji w całym kraju. Posiadamy doświadczenie w montowaniu niemalże każdego typu kolektora słonecznego na każdym poszyciu jak i na powierzchni gruntu. Zapewniamy elastyczne podejście do klienta który w końcu musi być tym który jest najbardziej zadowolony z naszej pracy. Zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń solarnych i grzewczych. Działamy na terenie całego kraju. Zapewniamy szybkie i sprawne zamontowanie i uruchomienie całego zastawu.
SPRZEDAŻ ZBIORNIKÓW, STEROWNIKÓW: Sterowanie współczesnym domem wymaga zastosowania zaawansowanych sterowników. Nie które układy np. CO i solary itd. wymagają jedynie odpowiednich dedykowanych sterowników opartych na mikrokontrolerach ale niektóre systemy zaawansowany np. wiele źródeł ciepła , obsługa buforów, zasobników niezależnych obiegów co i podłogówki wymaga zastosowania programowalnego sterownika z programem napisanym stricte pod konkretny system.
PRODUKCJA I SPRZEDAŻ UCHWYTÓW POD KOLEKTORY ORAZ KONSTRUKCJE DO KOLEKTORÓW.

ETAPY INWESTYCJI

Audyt Ustalamy wszelkie szczegóły. Sprawdzamy wszystkie aspekty techniczne.
Projekt Opracowujemy projekt elektrowni słonecznej dobieramy moc Twojej instalacji.
Montaż Instalacja systemu fotowoltaicznego wraz z zapleczem technicznym.
Same korzyści Korzystasz z własnej elektrowni słonecznej szczędzasz pieniądze i dbasz o środowisko.
Montaż i gwarancja
Nowoczesne, wydajne, ekologiczne i niezwykle opłacalne – to tylko część zalet, jakie wynikają z instalacji małej elektrowni fotowoltaicznej w gospodarstwach domowych czy przedsiębiorstwach. Korzyścią jest także długoletnia gwarancja dotycząca niezawodności systemu. Nasza firma korzysta z najnowocześniejszych rozwiązań, dzięki którym żywotność komponentów elektrowni jest bardzo długa.

W zależności od wielkości inwestycji, zamontowanie instalacji fotowoltaicznej może się zwrócić w ciągu kilku lub kilkunastu lat – przez ten cały okres lub przez jego większość, mamy gwarancję działania systemu, zatem jest to rozwiązanie bardzo opłacalne.

Nasza firma przeprowadza montaż bardzo sprawnie. Do 2 tygodni od zamówienia już będzie można korzystać z założonego przez nas systemu (niezależnie od miejsca zamieszkania w Polsce). Większość instalacji fotowoltaicznych (np. o mocy 10 kW) jesteśmy w stanie założyć na miejscu w ciągu kilku dni. Mimo relatywnie szybkiego czasu montażu, dokładamy wszelkich starań, by każda nasza realizacja była wykonana profesjonalnie. O jakości naszej usługi świadczy fakt, że pomimo dziesiątek założonych instalacji fotowoltaicznych, żaden z naszych klientów nie musiał korzystać z przysługującej mu pięcioletniej gwarancji dotyczącej naszego montażu.

Postaw na wysoką jakość, doświadczenie oraz bogatą wiedzę i wybierz naszą ofertę, podobnie jak dziesiątki naszych klientów.
Gwarancji podlega m.in. sprawność instalacji fotowoltaicznej – dopiero po 25 latach od montażu może ona się obniżyć poniżej 81%.
W naszej ofercie znajdują się także najnowocześniejsze, samoczyszczące grafenowe moduły o gwarancji aż 30 lat na uzysk powyżej 80%.

Poszczególne elementy systemu również są zabezpieczone przed awariami i usterkami. Falowniki z naszej oferty mają zagwarantowane od 5 do nawet 25 lat niezawodnej pracy (liczba lat zależna jest od modelu tego urządzenia), a same moduły fotowoltaiczne minimum przez 12 lat będą funkcjonowały bez żadnych problemów.

W razie wystąpienia jakiegokolwiek problemu z małą elektrownią, zapewniamy kompleksową usługę serwisową. Profesjonalny serwisant zdiagnozuje lub naprawi usterkę w ciągu maksymalnie 3 dni.
gwarancja
ZAPYTAJ O WYCENĘ Zamów bezpłatną wycenę instalacji elektrowni słonecznej. Wypełnij formularz a my przygotujemy ją dla Ciebie.

KONTAKT

DANE TELEADRESOWE

PowerGreen
ul. Budowlanych 21
32-600 Oświęcim
NIP: 5491969901
Biuro firmy:
ul.Przecieszyńska 8
32-620 Brzeszcze 
godziny otwarcia: 7:30 do 15:30
kontakt@powergreen.com.pl
tel. 504 292 919
tel. 517 372 218

Masz pytanie?

Napisz do nas