Pompy ciepła

Źródło energii odnawialnej

Od kilku lat stale przybywa zwolenników pozyskiwania energii ze źródeł naturalnych. Jest to rozwiązanie ekologiczne, wydajne, a przy odpowiednim doborze urządzenia – bardzo opłacalne. Bardzo popularne jest montowanie pomp ciepła, które w niedalekiej przyszłości mogą być wykorzystywane w większości budowanych budynków.

Urządzenia te pobierają energię niskotemperaturową (z wody, powietrza lub ziemi), a następnie, podgrzewają ją do odpowiedniej temperatury i dostarczają do źródła odbioru. Pompa cieplna wykorzystuje naturalne pokłady energii i pobiera z nich ciepło. Jest to metoda coraz bardziej efektywna i w konsekwencji bardzo opłacalna, ponieważ pozwoli na oszczędność niemałych pieniędzy w skali roku lub wyższej – redukcja kosztów może wynieść (przy odpowiednich warunkach) nawet 75%. Pozwolą nie tylko na ogrzewanie powietrza w obiektach, ale również i instalacji hydraulicznej, ogrzewając wykorzystywaną wodę.

Pompy mogą pobierać ciepło
z różnych, dolnych źródeł energii

Ikona kropli wody

Woda – korzystając ze źródeł gruntowych możemy uzyskać bardzo wydajną instalację. Wymagane są jednak odpowiednie tereny, na których znajduje się budynek.

Ikona powietrza

Powietrze – instalacja ta jest bardzo często wybierana z powodu mniejszej inwazyjności prac (nie potrzeba wykonywać głębokich wykopów i odwiertów. System ten może znajdować się częściowo na zewnątrz lub w całości wewnątrz budynku i często wybierany jest do podgrzewania wody użytkowej.

Ikona ziemi

Ziemia – system montowany jest ok. 1,5m pod ziemią, poniżej strefy zamarzania. Istotnym czynnikiem jest jakość ziemi – suche tereny gorzej przechowują energię od wilgotnych. Instalacja ta wiąże się także z montażem specjalnego kolektora.

Zamów bezpłatną wycenę instalacji pompy ciepła

Wypełnij formularz

Etapy inwestycji

1. Audyt

Ustalamy wszelkie szczegóły. Sprawdzamy wszystkie aspekty techniczne.

2. Projekt

Opracowujemy projekt elektrowni słonecznej dobieramy moc Twojej instalacji.

3. Montaż

Instalacja systemu fotowoltaicznego wraz z zapleczem technicznym.

4. Korzyści

Korzystasz z własnej elektrowni słonecznej, oszczędzasz pieniądze i dbasz o środowisko.

Projekt