Fotowoltaika w Zaborzu

Fotowoltaika w Zaborzu – czyli ucieczka rosnącym kosztom

Podczas budowy domu często nie myślimy o kosztach związanych z jego eksploatacją. Jednak powiększająca się rodzina zwiększa zapotrzebowanie na energię. Dochodzące do tego dynamiczne zmiany ceny mediów, powodują, że zaczynamy rozglądać się nad możliwymi alternatywami. Jedną z nich, ale prądu zakupywanego z sieci jest jego własna produkcja, czyli panele fotowoltaiczne.

Fotowoltaika w Zaborzu koło Oświęcimia – montaż, konfiguracja

Konstrukcję wraz z panelami fotowoltaicznymi postawiliśmy w ogrodzie na tyłach domu. Idealne miejsce ze względu na brak przeszkód mających wpływ na całodzienną ekspozycję paneli na promienie słoneczne. Wielkość działki pozwoliła nam na odsunięcie paneli od samego domu na tyle, że stały się one mniej inwazyjnym elementem krajobrazu. Wszystkie prace przyłączeniowe udało nam się poprowadzić z boku parceli nie naruszając zbytnio zagospodarowanego terenu.

Panel Monokrystaliczny Bifacial MAX Hitouch Hanersun Double Glass

Nasz system oparliśmy na dwustronnych panelach fotowoltaicznych posiadających dwie aktywne, absorbujące światło strony. Dzięki takiemu rozwiązaniu ich wydajność jest znacznie większa od tradycyjnych paneli mono-facial. Energia elektryczna jest produkowana jednocześnie z obu stron panelu, co wpływa na większe uzyski z takiej instalacji, nawet do 25%. W tej realizacji wykorzystaliśmy panele cenionej firmy Hanersun o mocy 450W w technologii Double Glass.

Panele fotowoltaiczne w Zaborzu koło OświęcimiaPanele fotowoltaiczne na lekkiej konstrukcji.

Hybrydowy falownik FoxESS H3-10.0-E z WiFi

Sercem naszego systemu zrobiliśmy trójfazowy falownik hybrydowy firmy FoxESS. Jest to urządzenie pełne zaawansowanych funkcji, zaprojektowane specjalnie dla modułów bateryjnych FOX ESS. Całością możemy sterować poprzez nowoczesną i intuicyjną aplikację mobilną. Umożliwia ona nam nie tylko zarządzanie, ale również monitorowanie pracy urządzenia.

Falownik instalacji w Zaborzu.Falownik instalacji w Zaborzu.

Moduł bateryjny Fox ESS 2,5kWh MIRA HV25

Dopełnieniem całego systemu jest skonfigurowany przez nas magazyn energii oparty na akumulatorach wysokiego napięcia FoxESS Mira HV25. Są to wysokowydajne i skalowane moduły. Pozwoliły nam one na zaoferowanie naszemu Klientowi 10kWh.

Moduł bateryjny instalacji w Zaborzu koło Oświęcimia.Instalacja fotowoltaiki Zaborze koło Oświęcimia.

FoxESS MIRA BMS BOX 2.0 moduł zarządzający do baterii HV25

BMS (Battery Management System) to system zarządzania i kontroli układem baterii w systemie instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii. Widoczny w górnej części skrzynki FoxESS MIRA BMS BOX 2.0 – to wysokowydajny moduł zarządzający baterią Mira HV25

  • Udostępnij ten artykuł: