Dotacje na fotowoltaikę w bielsku białej – zyskaj aż do 15 000 zł!

Odnawialne źródła energii to przyszłość całej gospodarki, dlatego jeśli mieszkasz w Bielsku-Białej nie czekaj, tylko skorzystaj z możliwości otrzymania dofinansowania, którą przygotowało dla Ciebie miasto. Do 7 października złóż wniosek, a możesz znaleźć się wśród mieszkańców, którzy otrzymają korzystną, wysoką dotację na fotowoltaikę, która może sięgnąć niemal 15 000 złotych.

Co trzeba zrobić?

Aby uzyskać dotację na fotowoltaikę lub inne odnawialne źródła energii (kolektory słoneczne czy pompę ciepła), wystarczy wypełnić i złożyć dwa dokumenty, czyli deklarację udziału w programie, a także formularz zgody właściciela lub współwłaściciela budynku wraz z dokumentem potwierdzającym prawo własności do obiektu. Wydrukowana dwustronnie i podpisana dokumentacja powinna zostać złożona w Biurze Obsługi Klienta projektu, które mieści się przy Al. Armii Krajowej 220 w Bielsku-Białej.

Ile można zyskać?

W przypadku skorzystania z opisanego programu, dotacja na fotowoltaikę może sięgnąć kwoty 14 250 złotych. Wartość ta nie może przekroczyć 95% kosztów kwalifikowanych całej inwestycji, do czego nie wlicza się podatek VAT. W odniesieniu do kolektorów słonecznych zyskać możesz z kolei 9 500 złotych, a w kontekście pompy ciepła z przeznaczeniem na ciepłą wodę użytkową 7 125 złotych, dlatego też projekt ten jest bardzo opłacalny i daje wiele możliwości dla mieszkańców.

Istotne zasady projektu dotacji na fotowoltaikę

Przystępując do tego programu dla mieszkańców Bielska-Białej, warto znać kilka istotnych założeń zawartych w regulaminie. Ważne jest chociażby to, że nie ma w tym przypadku znaczenia kolejność składanych zgłoszeń – liczy się przede wszystkim liczba punktów przyznanych wg regulaminu, promującego chociażby likwidację pieca węglowego czy połączenie instalacji fotowoltaicznej z pompą ciepła.

Wszelkie działania powinny zostać podjęte przez właścicieli budynków dopiero po podpisaniu umowy z miastem. Cała inwestycja będzie realizowana w 2021 roku, a środki na ten cel będą pochodzić z funduszy Unii Europejskiej.

  • Udostępnij ten artykuł: